»
Takaisin
»
Lisää uutisia

Ilmoittaudu mukaan tästä  Junnuliigaa pelataan tänäkin kesänä toukokuusta syyskuulle saakka, harjoittelun jatkuessa vielä sen jälkeenkin hienoissa halliolosuhteissa. Pelit pelataan pääsääntöisesti

Lue lisää »

Junnuliigaa pelaavat tänäkin kesänä 4-8 -vuotiaat (07-syntyneet ja sitä nuoremmat) tytöt ja pojat. 

Ilmoittaudu mukaan tästä  Junnuliigaa pelataan tänäkin kesänä toukokuusta syyskuulle saakka, harjoittelun jatkuessa vielä sen jälkeenkin hienoissa halliolosuhteissa. Pelit pelataan pääsäänt

Lue lisää »
»
Lisää uutisia
Muut uutiset
Ei uutisia
Poimintoja seuran otteluista
VPS U13 P02Joukkueen turnaukset
23
Tou
klo 11:00
Seinäjoen ravirata
VPS -j P02 - YIlves
1-0
VPS A-junA-poikien C-lohko
23
Tou
klo 14:15
Fennia areena
VPS A-pojat - Tou/SIPS yj
4-0
VPS U13 P02Joukkueen turnaukset
23
Tou
klo 14:30
Seinäjoen ravirata
VPS -j P02 - SJK-j
2-2
VPS-j 3.DivKolmonen
23
Tou
klo 15:00
Keskuskenttä, Lapua
Virkiä - VPS -j
4-2
VPS U13 P02Joukkueen turnaukset
23
Tou
klo 16:30
Seinäjoen ravirata
Kanu - VPS -j P02
2-3
VPS U13 P02Joukkueen turnaukset
24
Tou
klo 11:00
Seinäjoen ravirata
Sepsi-78 - VPS -j P02
2-1
VPS U15 P00B-jun II div
24
Tou
klo 12:30
Isolahti, (B II div)
VPS P00 - Virkiä
0-0
VPS U13 P02Joukkueen turnaukset
24
Tou
klo 13:00
Seinäjoen ravirata
APV - VPS -j P02
2-1
VPS U8 P07Junior Cup 2015
24
Tou
klo 14:00
Vaasa, Aaltopuisto
VPS -jP07 - FC Kiisto MustaP06
VPS U13 P02Joukkueen turnaukset
24
Tou
klo 14:30
Seinäjoen ravirata
VPS -j P02 - Luja
2-0
VPS U8 P07Junior Cup 2015
24
Tou
klo 15:00
Vasa, Aaltopuisto
VPS -jP07 - FC Kiisto Keltainen P06
VPS U9 P06Junior Cupen
24
Tou
klo 17:00
JC, Aaltopuisto
VPS -j P06 - VPS-j 1924
5-5
VPS U9 P06Junior Cupen
24
Tou
klo 17:00
JC, Aaltopuisto
VPS -j 06 Musta - VIFK
9-2
VPS U9 P06Junior Cupen
24
Tou
klo 18:00
JC, Aaltopuisto
VPS -j 1924 - VPS-j 06 Musta
4-6
VPS U9 P06Junior Cupen
24
Tou
klo 18:00
JC, Aaltopuisto
VPS -j 06 - VIFK
11-7
VPS U12 P03piirisarja D12 (03)
25
Tou
klo 17:00
Isolahti B, D12 (03)
VPS P03 - KyVo
7-2
VPS U10 P05Piirisarja E10
25
Tou
klo 17:00
Vöyrinkaupunki 1
VIFK Blue - VPS Valkoinen
2-4
VPS U10 P05Piirisarja E10
25
Tou
klo 18:00
Vöyrinkaupunki 2
VPS Valkoinen - VIFK White
3-5
VPS U11 P04D12 Piirisarja
25
Tou
klo 18:30
Isolahti A
VPS P04 - SJK Juniorit Musta
VPS U15 P00P00 Aluesarja
25
Tou
klo 19:00
Mustasaari, keskuskenttä (P15 Aluesarja)
I-JBK - VPS
1-8
VPS U12 P03piirisarja D13 (02)
26
Tou
klo 17:00
Isolahti A, D13 (02)
VPS P03 - VIFK Vit
4-0
VPS U11 P04E11 Piirisarja
26
Tou
klo 17:00
Vöyrinkaupunki 1
ViFK Vikinga - VPS P04
VPS U11 P04E11 Piirisarja
26
Tou
klo 18:00
Vöyrinkaupunki 2
VPS P04 - ViFK City
VPS U8 P07Junior Cup 2015
27
Tou
klo 17:30
Vaasa/ Aaltopuisto
FC Kiisto Musta - VPS -j Raita
VPS U7 P08Harjoitusottelu
27
Tou
klo 17:45
Fenniahalli
VPS P08 - FC Kiisto P08
VPS U10 P05Piirisarja E11
27
Tou
klo 18:00
Vöyrinkaupunki 2
SIF - VPS P05
2-13
VPS U10 P05Piirisarja E11
27
Tou
klo 18:00
Vöyrinkaupunki 1
I-JBK P04 - VPS P05 Raita
1-10
VPS U8 P07Junior Cup 2015
27
Tou
klo 18:30
Vaasa,Aaltopuisto
FC Kiisto Keltainen - VPS -j Raita
VPS U13 P02I Divisioona
27
Tou
klo 19:00
Isolahti A
VPS -j P02 Kyky - SJK 03/04 Talent
10-2
VPS U10 P05Piirisarja E11
27
Tou
klo 19:00
Vöyrinkaupunki 1
VPS P05 - I-JBK P04
7-0
VPS U10 P05Piirisarja E11
27
Tou
klo 19:00
Vöyrinkaupunki 2
VPS P05 Raita - SIF
12-3
VPS U15 P00B-jun II div
28
Tou
klo 17:00
Karperö (B II div)
I-JBK - VPS
1-12
VPS U7 P08Juniorcup
28
Tou
klo 17:00
Skatila/Mustasaari
FC Komu Musta - VPS P08 Valkoinen
VPS U7 P08Juniorcup
28
Tou
klo 17:00
Skatila/Mustasaari
FC Komu Keltainen - VPS P08 Musta
VPS U7 P08Juniorcup
28
Tou
klo 18:00
Skatila/Mustasaari
FC Komu Musta - VPS P08 Musta
VPS U7 P08Juniorcup
28
Tou
klo 18:00
Skatila/Mustasaari
FC Komu Keltainen - VPS P08 Valkoinen
VPS B-junII Div. kevät
28
Tou
klo 19:00
Centralplan, Malax
Malax IF - VPS B
VPS-j 3.DivKolmonen
28
Tou
klo 19:00
Huutoniemi Nurmi
VPS -j - FC Kiisto a-team
3-1
VPS U11 P04E11 Juniorcupen
1
Kes
klo 18:00
Sundom
Kraft FF - VPS j P04
VPS B-junII Div. kevät
1
Kes
klo 18:30
Tekonurmi, Botniahalli
VPS B - Sepsi-78
VPS U11 P04D12 Piirisarja
1
Kes
klo 19:00
Kortesjärvi, keskuskenttä
KJV - VPS P04
VPS U11 P04E11 Juniorcupen
1
Kes
klo 19:00
Sundom
VPS j P04 - Sundom IF
VPS U13 P02II Divisioona
1
Kes
klo 19:30
Ketturämäkkö, seinäjoki
SJK-juniorit valkoinen - VPS -j P02 Haaste
VPS U10 P05Piirisarja E11
2
Kes
klo 17:00
Smedsby gräs
VIFK Smedsby Blue - VPS P05 Raita
VPS U10 P05Piirisarja E11
2
Kes
klo 17:00
Smedsby gräs
VIFK Smedsby White - VPS P05
VPS U10 P05Piirisarja E11
2
Kes
klo 18:00
Smedsby gräs
VPS P05 - VIFK Smedsby Blue
VPS U10 P05Piirisarja E11
2
Kes
klo 18:00
Smedsby gräs
VPS P05 Raita - VIFK Smedsby White
VPS U15 P00P00 Aluesarja
2
Kes
klo 19:00
Huutoniemi nurmi (P15 Aluesarja)
VPS - Sepsi-78
VPS-j 3.DivKolmonen
2
Kes
klo 19:00
Mosedal
Närpes Kraft 2 - VPS -j
VPS U13 P02I Divisioona
3
Kes
klo 17:00
Sorsantie
VIFK Vit - VPS -j P02 Kyky
VPS U9 P06F 9 sarja
3
Kes
klo 18:00
F9 piirisarja, Monnari Laihia
VIFK Blå - VPS -j Raita
VPS U11 P04E11 Piirisarja
3
Kes
klo 18:30
Jungsund
I-JBK 04 - VPS j P04
VPS U9 P06F 9 sarja
3
Kes
klo 19:00
F9 piirisarja, Monnari Laihia
VPS -j Raita - VIFK Vit
VPS U11 P04E11 Piirisarja
3
Kes
klo 19:30
Jungsund
VPS j P04 - SIF
VPS U15 P00B-jun II div
4
Kes
klo 18:00
Kauhajoki, Keskuskenttä (B II div)
Karhu - VPS P00
VPS A-junA-poikien C-lohko
4
Kes
klo 18:30
Palosaaren kenttä
Vifk - VPS A-pojat
VPS U9 P06Junior Cupen
5
Kes
klo 17:00
JC, Pikku Ehnvallen
VPS -j 06 Musta - VPS-j 06
VPS U10 P05Piirisarja E10
5
Kes
klo 18:30
Isolahti A
VPS Musta - VPS Valkoinen
VPS U10 P05Piirisarja E10
5
Kes
klo 18:30
Isolahti A
VPS Musta - VPS Valkoinen
VPS U9 P06E 10 sarja
5
Kes
klo 18:30
E10 piirisarja, Isolahti
VPS -j P06 - FC Kiisto
VPS U10 P05Piirisarja E10
5
Kes
klo 19:30
Isolahti A
FC Kiisto - VPS Musta
VPS U10 P05Piirisarja E10
5
Kes
klo 19:30
Isolahti B
VPS Valkoinen - VPS-j P06
VPS U9 P06E 10 sarja
5
Kes
klo 19:30
E10 piirisarja, Isolahti
VPS-j Valkoinen - VPS P06
VPS J hallituksen kokous
Junnujen toimisto klo 17:00

1
Kes
Jojo-koulutus
Junnujen toimisto klo 18:00

9
Kes
Poimintoja muilta sivustoilta
29.05.2015 08-pojat aloittivat kauden pelinsä » (VPS U7 P08)
19.02.2015 Tyttöjen harrastefutisryhmä Tytsyt <3 » (Harrasteryhmät tytöt)
Videot
VPS-Juniorit
«  Toukokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Ilmoittautumiset
Kategoriat